Dy avionë luftarakë turq F-16 hynë sot në hapësirën ajrore të Athinës pa njoftuar një plan fluturimi.

Avionët fluturuan në 12:30 në ishullin Lipizzan në një lartësi mbidetare prej 7,300 kilometrash, raporton agjencia e lajmeve greke ANA.

Avionët luftarakë grekë kanë identifikuar dhe përgjuar avionët turq, në përputhje me ligjin ndërkombëtar, njoftoi Shtabi i Përgjithshëm Grek.