Saturday, February 16, 2019
Blog Faqe 2
Pompeo uroi Ditën e Shtetësisë: Normalizimi me Kosovën me njohje të ndërsjellë është kyç “Normalizimi i raporteve mes Serbisë dhe Kosovës, me njohje të ndërsjellë është çështje kyçe e integrimit perëndimor të Serbisë", ka thënë sekretari amerikan shtetëror Mike Pompeo në...
Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka folur në Munchen me ministrin e jashtëm gjerman, Heiko Mass. Ai ka thënë se është falënderues që Gjermania të pranojë ta dëgjojë Serbinë, për shkak të pozicionit të fortë mbështetës të Berlinit për pavarësinë, raporton...
Ministri i Jashtëm grek, Jorgos Katrougkalos, ditën që është emëruar në këtë post ka deklaruar në një intervistë të tij për radion “News 24/7” se, Greqia do të zgjerojë ujërat e saj territoriale në detin Jon, deri në verë...
1. Zgjohu bashkë me Diellin. Lutu vetëm dhe shpesh. Shpirti i Madh do të të dëgjojë, vetëm nëse flet. 2. Ji tolerant me njerëzit që kanë humbur rrugën e tyre. Injoranca, xhelozia, zemërimi dhe babëzia burojnë të gjitha nga një...
Per te gjithe te interesuarit qe deshiroje me dhuru gjak per te lenduarit autostraden e Tetoves agjensioni Bledi Travel ofron sherbim transporti gratis neser dite e premte 15.02.2019 me nisje nga Prishtina ne drejtim te Shkupit ne ora 13:30 Per rezervime...
Vlora Makolli është shqiptarja që përfaqëson rininë suedeze në Kombet e Bashkuara. 24-vjeçarja është e njohur në qytetin e Malmos për punën që bën mbi ndërgjegjësimin dhe rritjen e ndikimit të të rinjve në zhvillimin urban. Që nga mosha 17...
Djelmoshat dhe vajzat e Përfaqësueses së Kosovës, treguan cilësitë e tyre në Kampionatin Evropian për grupmoshat e reja në karate, që u mbajt në Aalborg të Danimarkës. Dy medalje, një e argjendtë dhe një e bronztë, një sukses i jashtëzakonshëm. Përzgjedhësi...
Hamza është një djalë nga Libia i cili solli një ujk të vogël në shtëpi dhe vendosi ta zbuste, rriste dhe stërviste atë. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, babai i tij nuk ishte i kënaqur me këtë ide, por...
Në përkrahje të prodhimeve vendore është duke bër buj edhe kjo video, duke paraqitu qe edhe nese pezullohet taksa prej 100% te jemi ne ata qe te vazhdojme taksen kunder produkteve serbe edhe pse ne disa markete kosovare po...
Bekim Jashari, kryetar i Komunës së Skenderajt ka ftuar institucionet që ta respektojnë kërkesën e SHBA’së për taksën ndaj produkteve serbe.   Ai ka thënë se pezullimi i taksës do të ishte një veprim i qëlluar për ta tejkaluar situatën në...
- Advertisement -

EDITOR PICKS