Tuesday, June 18, 2019
Blog Faqe 2
Plazhi i Gjipesë apo siç njihet ndryshe Kanioni i Gjipesë është një ndër plazhet më të bukura të rivierës shqiptare, shkruan Gazeta Metro. Kanioni nis që nga rruga nacionale, mes fshatit Ilias dhe Jal dhe përfundon në bregdet, duke krijuar...
Kacnelarja g Merkel u përpoq sot të refuzonte shqetësimet për shëndetin e saj teksa dukej po dridhej a q shumëgjatë ceremonisë zyrtare të pritjes së presidentit të Ukrainës në Berlin, transmeton Gazeta Metro. Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel dukej sikur...
Granit Xhakës ia puthën këmbët në ndeshjen humanitare që u zhvillua më 15 qershor në stadiumin Fadil Vokrri në Prishtinë. SunSport ka shkruar për ndeshjen humanitare që ylli i Arsenalit e zhvilloi në kuadër të 20 vjetorit të çlirimit të...
Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë Ivica Daçiç e ka vlerësuar të turpshme deklaratën e këshilltares në Ambasadën e Malit të Zi në Ankara, Mirna Nikçeviç, shkruan Tanjug. Nikçeviç shkroi në Facebook se duhet djegur Tempulli i Krishtit në...
Për nder të 20-vjetorit të çlirimit të komunës së Skenderajt, motoristët nga Kroacia kanë vizituar Kompleksin Memorial në Prekaz të Kosovës. Ata u shoqëruan edhe nga kryetari i kësaj komune, Bekim Jashari dhe ai i Drenasit, Ramiz Lladrovci. Kryetari i...
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kujtuar 20-vjetorin e çlirimit të komunave të Skenderajt, Klinës e Kamenicës. Haradinaj shkroi se sot dhe secilën ditë të së ardhmes “e jetojmë me borxhin që ua kemi luftëtarëve tanë në ndërtimin e një...
Ministri i Zhvillimit Ekonomik (MZhE), Valdrin Lluka, ka bërë me dije se tashmë Shqipëria ka filluar me implementimin e marrëveshjes për heqjen e tarifave roaming për qytetarët e Kosovës. Pra të gjithë qytetarët e Kosovës të cilët vizitojnë Shqipërinë tashmë...
Sipas analistit Gëzim Sinemati, nga mënyra se si luajnë futboll, ndërmjet Shqipërisë e Kosovës nuk bëhet fjalë për vëllazëri. Gëzim Sinemati, analisti sportiv, në emisionin “Procesi Sportiv” në Top Channel është shprehur se po të krahasosh Shqipërisë me Kosovën, për...
Disa shtete nuk kanë ushtri dhe sigurinë ua garantojnë shtetet e tjera. Disa e kanë hequr ushtrinë për shkak të përplasjeve civile që kanë ndodhur në vend dhe disa të tjera për shkak të kostove të larta. Kemi përgatitur...
Pas 80 vitesh, në 2100, Shqipëria do të jetë vendi me popullsinë më të vogël në Ballkan, pas Malit të Zi. Raporti më i fundit i Organizatës së Kombeve të Bashkuara për projeksionet e popullsisë globale tregon se, në vitin...
- Advertisement -

EDITOR PICKS