Sunday, March 24, 2019
Blog
Zëvendës Presidentja e Grupit të Socialistëve dhe Demokratëve në Parlamentin Europian, Tanja Fajon teksa ka uruar për Kongresin e Partisë Socialiste, shprehet se Shqipëria meriton hapjen e negociatave në qershor. Tanja Fajon shprehet: “Dy muaj para zgjedhjeve evropiane ne po përballemi...
Kosova e ka zhvilluar sot seancën stërvitore në kuadër të përgatitjeve për ndeshjen e parë kualifikuese kundër Bullgarisë, të cilën do ta zhvillojë të hënën në stadiumin “Fadil Vokrri” në kryeqytet, njofton FFK, shkruan Zëri.info. Derisa dje ekipi ka mbajtur...
Zëvendësministri në ministrinë e Mbrojtjes, Burim Ramadani, është shprehur i bindur se pas anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut në NATO, tanimë dera është e hapur për Kosovën. Ai për “Zërin” thotë se kjo do të ndodhë në periudhë afatmesme. “Anëtarësimi...
Ndërtesa më e lartë në botë është ndriçuar me një foto të kryeministres së Zelandës së Re, Jacinda Ardern. Fotografia u projektua në rrokaqiellin e lartë prej 829 metarsh në Dubai si simbol i paqes. Imazhi që ndriçoi Burj Khalifa tregonte kryeministren...
Aeroplani më i madh në botë fluturimin e parë zyrtar duhet ta bëjë sivjet, nëse faza e testimit kalon si duhet, transmeton gazeta Metro Aeroplani më i madh në botë, Stratolaunch, sivjet duhet të bëjë fluturimin e tij të parë....
Florian Marku ka fituar meçin kundër boksierit nga Sllovakia, Ivan Godor, të shtunën mbrëma.Luftëtari dhe boksieri nga Peja triumfoi ndaj kundërshtarit, i cili kishte një bilanc prej 20 fitoreve dhe 66 humbjeve shkruan Insport, përcjellë GazetaBlic.Edhe ashtu pritej triumfi...
Familja Haradinaj njihet si një prej familjeve më të bashkuara dhe më patriotike në vend. Derisa në qershor të vitit të kaluar, kryefamiljari Hilmi Haradinaj ndërroi jetë pas një sëmundje, djemtë e tij vazhdojnë ta kujtojnë atë, transmeton Indeksonline. Kryeministri i...
Zvicra është padyshim njëra nga vendet më të bukura të botës. Nëse planifikoni ndonjë udhëtim për në shtetin helvetik, atëherë duhet të dini çfarë të vizitoni, transmeton Klan Kosova. Nisur nga alpet e jashtëzakonshme dhe fshatrat piktoreske deri te kultura e...
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka thënë për gazetën gjermane “Der Spiegel” se kush rihap çështjen e kufijve, përgatit tragjedi të reja në Ballkan. “Tragjeditë në Ballkan kanë pasur gjithmonë të bëjnë me kufi, kush i hap këto çështje, përgatit...
Kafeja është një prej produkteve të preferuar të shqiptarëve. Ajo konsumohet në masë në vendin tonë. Dita nuk nis pa një filxhan kafe për një shqiptar. Ndërkohë të dhënat e Institutit të Statistikave tregojnë se një shqiptar tashmë konsumon mesatarisht...
- Advertisement -

EDITOR PICKS